Στις 29 Ιανουαρίου 2020, ο κ. Ανδρέας Ανδρέου, καθηγητής στο Πανεπιστήμιο Johns Hopkins, επισκέφθηκε το BioSim και μίλησε για τους "ήχους της καρδιάς"

Στις 29 Ιανουαρίου 2020, ο κ. Ανδρέας Ανδρέου, καθηγητής της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πανεπιστήμιο Johns Hopkins, επισκέφθηκε το BioSim. Ο κ. Ανδρέου μίλησε για τις ερευνητικές δραστηριότητες και τα projects που βρίσκονται σε εξέλιξη στο εργαστήριό του. Ακολούθησαν ενδιαφέρουσες συζητήσεις, κατά τις οποίες τα μέλη του BioSim και ο κ. Ανδρέου είχαν την ευκαιρία να μοιραστούν προσωπικά ερευνητικά ενδιαφέροντα και να μιλήσουν για τις αναδυόμενες τάσεις στη βιοϊατρική μηχανική, εξερευνώντας παράλληλα χώρο για πιθανές συνεργασίες.