Το BioSim συμμετείχε στην εκδήλωση Lab Day 2018

Το BioSim συμμετείχε στην Lab Day 2018, μια εκδήλωση που διοργανώθηκε για ακόμη μια χρονιά στοχεύοντας στην επικοινωνία και την παρουσίαση του αντικειμένου και των δραστηριοτήτων των εκπαιδευτικών εργαστηριών και ερευνητικών ομάδων της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στους φοιτητές, καθώς και των δυνατοτήτων που προσφέρονται σε επίπεδο διπλωματικών εργασιών.

Κατά τη διάρκεια της κύριας εκδήλωσης, τα μέλη του BioSim παρουσίασαν τις ερευνητικές περιοχές στις οποίες δραστηριοποιείται το εργαστήριο και ενημέρωσαν το κοινό σχετικά με το υπό εξέλιξη ερευνητικό και ακαδημαϊκό έργο. Στο πλαίσιο της παράλληλης εκδήλωσης Speed Mentoring, πραγματοποιήθηκαν μικρές ιδιαίτερες συνεδρίες με προπτυχιακούς φοιτητές που περιελάμβαναν συζητήσεις σχετικά με τους ακαδημαϊκούς στόχους κάθε μαθήματος, τη διαδικασία επιλογής ροών και μαθημάτων, καθώς και θέματα επαγγελματικής και ακαδημαϊκής σταδιοδρομίας.