Με αφορμή την ολοκλήρωση του μαθήματος "Τεχνολογίες Κινητής και Ηλεκτρονικής Υγείας" για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος, οι φοιτητές είχαν τη δυνατότητα να παρουσίασουν το τέχνημα που δημιούργησαν.

Την Τετάρτη 13 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση για την ολοκλήρωση του μαθήματος "Τεχνολογίες Κινητής και Ηλεκτρονικής Υγείας" για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος. 27 ομάδες φοιτητών που εκπόνησαν με επιτυχία τις εξαμηνιαίες εργασίες τους, είχαν τη δυνατότητα να παρουσιάσουν τα αρχεία τεχνήματος που δημιούργησαν ως μέσο αναπαράστασης της διαδικασίας απόκτησης γνώσης στο πλαίσιο του μαθήματος. Στο πρώτο μέρος της εκδήλωσης, οι συμμετέχοντες απόλαυσαν τον καφέ τους και περιηγήθηκαν στη διαδραστική έκθεση που περιελάμβανε παρουσίαση τεχνημάτων όπως επιστημονικές αφίσες, διαδραστικά περιοδικά, βίντεο, ιστοσελίδες και apps, ενώ ακολούθησαν σύντομες παρουσιάσεις από τις ομάδες φοιτητών σχετικά με τη σύλληψη και την υλοποίηση των τεχνημάτων. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την ψηφοφορία για την επιλογή του καλύτερου τεχνήματος, που ανέδειξε νικήτρια την ομάδα των Γιαννάκη Ηλιάνας, Μάλαμα Ισιδώρας, Καλαφάτη Λευτέρη και Χριστοδουλάκη Μιχάλη, οι οποίοι ανέπτυξαν ένα σοβαρό παιχνίδι για τη βελτίωση της διαχείρισης της υπνικής άπνοιας. Δείτε το τέχνημα της νικήτριας ομάδας εδώ.